^Do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Aktualności


trzymaj forme 1WARSZTATY „TRZYMAJ FORMĘ"

W dniu 18 marca 2014 roku w ramach XII edycji programu „Trzymaj formę" młodzież z gimnazjum wzięła udział
w warsztatach. Celem tego programu jest edukacja
w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety, w oparciu
o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki. Treści programowe, które są realizowane, to przede wszystkim: żywienie młodzieży i aktywność fizyczna. Warsztaty zostały zorganizowane prze nauczycieli internatu, którzy przygotowali dla młodzieży zajęcia w trzech pracowniach: Medycznej, Zdrowej żywności i Czy wiesz, co jesz. Warsztaty rozpoczęły się, krótkim wstępem teoretycznym. Następnie młodzież podzielona na trzy grupy, udała się na zajęcia tematyczne. Zajęcia odbywały się metodą karuzeli - w każdej z pracowni grupa spędzała 20 minut, a następnie przechodziła do kolejnej. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia wagi i wzrostu oraz obliczenia swojego wskaźnik masy ciała – BMI (ang. Body Mass Index). Dużą popularnością cieszyły się również tablice, na których można było odczytać ile kalorii mają poszczególne produkty, ale też jakie czynności pozwalają spalić najwięcej kalorii. Wychowankowie układali również z produktów zdrowej żywności piramidę żywieniową, a także określali, które produkty są zdrowe, a które nie, na podstawie informacji zawartych na etykietach opakowań.


Copyright © 2013. Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabo Słyszącej im. Jana Pawła II w Lublinie Rights Reserved.