^Do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Aktualności


BIWAK ZUCHÓW

W dniach 9-11 czerwca 2017 roku 7 LGZ wyjechała na biwak w Góry Świętokrzyskie. Tematem przewodnim były oczywiście dinozaury i neandertalczycy, ale był też czas na zdobywanie szczytów i podziwianie piękna przyrody Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Piątek gromada spędziła w Bałtowie. Zuchy zobaczyły morskie stwory w technologii 3D w Oceanarium. Następnie poznały dinozaury lądowe. Nie zabrakło czasu na lody, plac zabaw, zabawę w archeologów, pamiątki. Na zakończenie wizyty Czarne Stopy wędrowały Żydowskim Jarem, czy wąwozem ze śladami dinozaurów.


Po zakwaterowaniu, podziale na szóstki, zapoznaniu z regulaminem i planem dyżurów miała miejsce mała uroczystość – urodziny! 10 czerwca, w sobotę, po śniadaniu zuchy wyruszyły zdobyć najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich - Łysicę (612 m n.p.m.). Było to duże wyzwanie !!! Wszystkie zuchy stanęły na szczycie. Dowiedziały się również jak należy zachowywać się w parku narodowym i jak oznaczane są szlaki górskie. Wieczorem gromada udał się do Chęcin, gdzie zwiedziła pierwsze w Polsce Centrum Neandertalczyka i Jaskinię Raj. 11 czerwca, w niedzielę, po obiedzie gromada pojechała do Nowej Słupi. Tam zaczyna się szlak na Łysą Górę. Na jej szczycie w klasztorze Świętego Krzyża zuchy były na mszy, a następnie po lodach i gofrach nadszedł czas na powrót do domu. Przez cały biwak Czarnym Stopom towarzyszyła piękna pogoda i dobre humory.

Copyright © 2013. Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabo Słyszącej im. Jana Pawła II w Lublinie Rights Reserved.