^Do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Aktualności


MULTILIGA – I RUNDA

19 stycznia nasi pływacy stanęli przed kolejnym sprawdzianem, Tego dnia odbyła się I runda Multi Ligi – połączone zawody Wojewódzkiej Ligi Dzieci i Młodzików oraz Wojewódzkiej Ligi Juniorów. Julka Dragan, Dawid Dragan i Amelia Bęben jak zwykle ustanowili wiele nowych rekordów życiowych, a Amelia była jedną z laureatek konkurencji 200 m st. Dowolnym. Brawo!


PUCHAR KONRADA CZERNIAKA

12 stycznia 2019 r. na lubelskiej pływalni Aqua oglądaliśmy zmagania kilkuset pływaków z całej Polski w zawodach „o Puchar Konrada Czerniaka". W rywalizacji brali udział nasi młodzi pływacy: Amelia Bęben – brązowa medalistka na dystansie 50 m st. Motylkowym, Dawid Dragan i Igor Sobolewski. Gratulujemy udanych startów i nowych „życiówek".


LUBELSKIE PODSUMOWANIE ROKU SPORTOWEGO 2018

W Lubelskim Centrum Konferencyjnym, w piątek 11 stycznia, odbyło się Podsumowanie Roku Sportowego 2018. Wyróżnieni zostali sportowcy, którzy w tym okresie odnieśli sukcesy na arenach zarówno krajowych, jak i zagranicznych. Wśród wyróżnionych znaleźli się również nasi wychowankowie: Julia Dragan, Dawid Dragan i Amelia Bęben. Brawa dla naszych sportowców, którzy w tak pięknej formie promują nasz Ośrodek.


ZIMOWE MISTRZOSTWA POLSKI SENIORÓW

22 grudnia na krótkiej pływalni Aqua Lublin zakończyły się pięciodniowe zmagania pływaków podczas Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów. Nasza Julka Dragan ścigała się wśród takich sław polskiego i światowego pływania jak Alicja Tchórz, Dominika Sztandera. Paulina Piechota, Radosław Kawęcki, Konrad Czerniak, Jan Świtkowski, Kacper Majchrzak, Wojciech Wojdak i wielu innych. Efekty jej startów to finał B na dystansie 200 m stylem klasycznym, najszybsza seria - 1500 m stylem dowolnym i nowe „życiówki". Brawo.


CORAZ BLIŻEJ ŚWIĘTA...

20 grudnia maluchy spotkały się przedświątecznie. Była szopka, dzielenie się opłatkiem, i kolędowanie, i Matka Boska z Dzieciątkiem, i trzej królowie. Słowem - było magicznie.


ZIMOWE MISTRZOSTWA POLSKI JUNIORÓW 14 LAT

16.12.2018 r. zakończyły się trzydniowe zmagania pływaków 14 letnich podczas Zimowych Mistrzostw Polski tego rocznika. Nasz Ośrodek reprezentowała Julia Dragan osiągając wiele wspaniałych rezultatów: trzy starty w finałach, cztery pobite rekordy Polski Niesłyszących i trzy nowe życiówki. Ogromne brawo Julka!


SZUWAREK - FINAŁ

Coraz więcej naszych najmłodszych startuje w zawodach pływackich. 16 grudnia piątka małych pływaków: Amelia Bęben, Igor Sobolewski, Paula Rydzewska, Paweł Wożniak i Oskar Chołuj ścigała się w VI – finałowej rundzie Krasnostawskiej Ligi Pływackiej „Szuwarek". Wszyscy znacznie poprawili swoje rekordy życiowe, a Amelia Bęben i Paula Rydzewska dwukrotnie stawały na podium. W klasyfikacji generalnej całej edycji zawodów obie dziewczynki uplasowały się na bardzo wysokiej szóstej pozycji. Gratulujemy !


PUCHAR SPRINTU

Kolejne sukcesy naszej młodziutkiej, a już tak utytułowanej pływaczki – Amelii Bęben. Na krytej pływalni 25 metrowej w Puławach, 8 grudnia br., na ogólnopolskich zawodach pływackich pod nazwą „Puchar Sprintu" nasza wychowanka zajęła 2 miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym i 1 miejsce na 100 m stylem zmiennym. Oba doskonałe wyniki – nowe „życiówki" dały po przeliczeniu na tzw. punkty FINA, wysokie 2 miejsce w klasyfikacji generalnej zawodniczek 10 – letnich. Gratulujemy! Dla zainteresowanych – wyniki zawodów.


MIKOŁAJ U NAJMŁODSZYCH

6 grudnia dzieci z wczesnego wspomagania rozwoju z niecierpliwością czekały na Świętego Mikołaja. Maluchy w wielkim skupieniu nasłuchiwały dźwięku dzwoneczka, który corocznie zwiastuje przybycie niezwykłego gościa. Gdy Mikołaj się pojawił na twarzach dzieci wywołał uśmiech i wiele emocji. Dla każdego dziecka przywiózł wspaniały prezent. Nie zapomniał również o paniach z wczesnego wspomagania, które również obdarował pięknymi upominkami. Podczas spotkania było dużo zabawy, prezentów i słodkości. Wielką frajdę sprawili wszystkim prawdziwi kucharze, którzy przygotowali wyśmienite gofry. Były one naprawdę przepyszne i nikt nie mógł się im oprzeć. Mikołajowi serdecznie dziękujemy za prezenty, a rodzicom i wspaniałym kucharzom za poczęstunek.


WOJEWÓDZKI FINAŁ ZAWODÓW SZKOLNYCH

Czwarte miejsce na 50 m stylem klasycznym, na Wojewódzkich Finałach Igrzysk Młodzieży Szkolnej to efekt startu naszej wychowanki Julki Dragan. Gratulujemy tak wysokiego miejsca wśród najlepszych pływaków 13 – 15 letnich województwa lubelskiego. Zawody te odbyły się 5 grudnia na pływalni Aqua Lublin.

Copyright © 2013. Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabo Słyszącej im. Jana Pawła II w Lublinie Rights Reserved.