^Do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Aktualności


LAUR LUBELSKIEGO KOZIOŁKA – IV RUNDA

Kolejna runda LLK (sobota 13.10.2018 r.) i kolejne sukcesy naszych najmłodszych pływaków: Pauli Rydzewskiej, Pawła Woźniaka, Amelii Bęben i Dawida Dragana. Nowe życiówki, kolejne dyplomy i radość na ustach dzieci i rodziców.


SAŁATKA JARZYNOWA

10 października br. nasze przedszkolaki w czasie zajęć wykonały sałatkę jarzynową. Każdy stanął na wysokości zadania i przyniósł składniki, a później wszyscy pracowali z wielkim zaangażowaniem, kroili warzywa, mieszali i przyprawiali sałatkę. Efekt końcowy - pycha!


WARZYWA ZNANE I LUBIANE

8.10.2018r. przedszkolaki uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych „Warzywa znane i lubiane". Celem zajęć było poznawanie przyrody, rozpoznawanie i nazywanie wybranych warzyw, rozróżnianie ich za pomocą wzroku, dotyku, smaku, zapachu oraz rola warzyw w codziennej diecie i ich wpływ na stan zdrowia dziecka. Podczas spotkania dzieci nazywały warzywa, poznawały ich zapach, smak, opisywały i segregowały warzywa wg rodzaju, koloru, kształtu, ciężaru. Zajęcia były świetną okazją do zabawy zmysłami - rozpoznawania warzyw wybranymi zmysłami, np. tylko zmysłem dotyku lub tylko zmysłem węchu, określanie ciężaru „na oko", degustowanie. Zajęcia były zorganizowane w taki sposób, aby poprzez wspólną zabawę zachęcić dzieci do spożywania warzyw.


OGÓLNOPOLSKI SPRAWDZIAN WSZECHSTRONNOŚCI STYLOWEJ

W sobotę 6 października, na pływalni H2O w Lublinie odbył się Ogólnopolski Sprawdzian Wszechstronności Stylowej (dystanse: 100 m stylem dowolnym, klasycznym, grzbietowym i motylkowym oraz 400 m stylem zmiennym). Nasza wychowanka, znakomita pływaczka Julia Dragan zanotowała bardzo dobre wyniki, a w klasyfikacji ogólnej zajęła wysokie 4 miejsce za sumę punktów ze wszystkich pięciu startów. Brawo!


WIZYTA POLICJANTÓW W PRZEDSZKOLU

Dnia 04.10.2018 r. do naszego przedszkola zaprosiliśmy funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Przybyli goście przeprowadzili prelekcję na temat bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych zachowań oraz postaw wśród przedszkolaków. Policjanci rozmawiali z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypomnieli jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, jak zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba oraz zwrócili uwagę na korzyści płynące z noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe, a także jak należy się zachowywać, gdy zaatakuje nas pies. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród maluchów opowiadania o codziennej pracy policji oraz demonstracja sprzętu policyjnego. Ten dzień zarówno starszaki jak i maluszki na pewno zapamiętają na długo.


ZABAWA "CHORY KOTEK"

4 października nasze najmłodsze dzieciaczki bawiły się na zajęciach w towarzystwie kotków, a wszystko to za sprawą bajki "Chory kotek". W rolę kotka i pana doktora wcielili się odważni rodzice i zaczęła się inscenizacja, a dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały i uczyły się o tym, że nie wolno jeść za dużo niezdrowych rzeczy. Po inscenizacji były pląsy przy muzyce, a dzieci naśladowały zwinne kotki i pięknie wykonywały kocie grzbiety. Rodzice równi chętnie włączali się do zabaw. Na koniec zajęć, ku wielkiej radości dzieci i rodziców odbyły się zawody w wylizywaniu miseczek pełnych smakołyków, To była wspaniała zabawa!


LEKCJA NA LUBELSKIM ZAMKU

4.10.2018 r. uczniowie gimnazjum i klas pierwszych technikum, w ramach przedmiotu WOK (wiedza o kulturze) uczestniczyli w lekcji muzealnej - skarby Zamku Lubelskiego. Młodzież poznała historię lubelskiego wzgórza, najstarsze i najcenniejsze zabytki tj. Donżon (wieża ze średniowiecznego zamku) i kaplicę Świętej Trójcy z jej słynnymi freskami. Następnie młodzież obejrzała malarstwo Polskie VIII i XIX wieku, a także poznała jedną z popularniejszych naszych legend „O czarciej łapie", przy stole z jej wypalonym odbiciem.


PRZYJAZNA ZEBRA

27.09.2018 r. dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w kolejnej edycji programu „Przyjazna Zebra". Ten sympatyczny, pasiasty zwierzak w przystępny i zabawny sposób wprowadzał dzieci w świat przepisów ruchu drogowego. Uczył dzieci jak bezpiecznie przechodzić przez przejście dla pieszych, co oznacza czerwone i zielone światło czy konkretny znak drogowy. Zebra przypomniała dzieciom również, by nosiły odblaski. Wychowankowie, którzy wykazali się wiedzą z zakresu prawidłowego poruszania się w ruchu drogowym otrzymali ciekawe nagrody rzeczowe. Zebra wręczyła dzieciom odblaski i kubki oraz zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie grupowe. Wszyscy uczestnicy aktywnie i z zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. Na spotkaniu panowała przyjazna i ciepła atmosfera.


SZUWAREK – IV RUNDA

Kolejna, IV runda Krasnostawskiej Ligii Pływackiej „Szuwarek", która odbyła się w niedzielę, 23 września 2018 r. zakończyła się bardzo dużym sukcesem naszych najmłodszych pływaków. Amelia Bęben, Dawid Dragan, Paula Rydzewska oraz Paweł Woźniak poprawili wszystkie swoje dotychczasowe życiówki zajmując miejsca na podium zawodów. Gratulujemy !


 LEKCJA ŻYWEJ HISTORII

W 79 rocznicę wybuchu II wojny światowej: napaści - 1 września Niemiec, a 17 września Sowieckiej Rosji na Polskę, w dniu 21.09.2018 r. odbył się w naszym Ośrodku apel poświęcony tym wydarzeniom. Uczniowie w prezentacji słowno – muzycznej, przeplatanej wydarzeniami historycznymi przypomnieli wydarzenia tragicznego września, oddali hołd walczącym i poległym w obronie naszej Ojczyzny. Apel ten stał się kolejną lekcją "żywej historii".

Copyright © 2013. Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabo Słyszącej im. Jana Pawła II w Lublinie Rights Reserved.