^Do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

Aktualności

 


WSPANIAŁY SUKCES NA IGRZYSKACH OLIMPIJSKICH NIESŁYSZĄCYCH

W dniach 18-27 lipca 2017 r. w Turcji odbyły się XXIII Letnie Igrzyska Olimpijskie Niesłyszących, w których wystąpiły nasze dwie uczennice: Julia Dragan i Nina Bęben. Obie odnotowały bardzo dobre wyniki poprawiając wiele swoich „życiówek" i obie wielokrotnie startowały w wyścigach finałowych. Julka – VI miejsce na 400 m stylem zmiennym, a Nina – VII miejsce na 200 m stylem motylkowym. Startując wspólnie w finale sztafet: 4 x 100 m st. dowolnym - VI miejsce; 4 x 200 m st. dowolnym - VI miejsce i  4 x 100 m st. zmiennym - VII miejsce. Serdecznie gratulujemy wspaniałych wyników. Jest to największy sukces naszych pływaków, po udziale przed laty w finałach Mistrzostw Europy w stylu klasycznym naszego ucznia - Arkadiusza Szymuli. Wszystkie wyniki można zobaczyć na stronie: http://www.deaflympics2017.org/en/sport/swimming-results/55


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

W piątek 23.06.2017 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego i pożegnanie uczniów klas trzecich gimnazjum. Uroczystość rozpoczęła część artystyczna w wykonaniu najmłodszych – przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej. Mali artyści rozbawili i wprowadzili widownię w wakacyjny nastrój. Występ został zakończony przez uczniów klasy I gimnazjum, którzy recytowali wiersze z okazji Dnia Ojca i Dnia Matki. Po uroczystych powitaniach i wprowadzeniu sztandaru Ośrodka, pani dyrektor, wręczyła świadectwa absolwentom. Dyplomy i nagrody z wyróżnieniem z rak pani dyrektor otrzymali również uczniowie, którzy osiągnęli wysokie wyniki w nauce, znaczące sukcesy w konkursach i olimpiadach.

Czytaj więcej: 2017 Zakończenie roku szkolnego


WYCIECZKA SAMORZĄDU WYCHOWANKÓW

Dnia 21 czerwca 2017 r. najbardziej aktywni członkowie Samorządu Wychowanków wyjechali na wycieczkę do Warszawy, była to tradycyjna już nagroda za ich całoroczną pracę. W pierwszej kolejności zwiedzono Muzeum Żołnierzy Wyklętych przy ul. Rakowieckiej na Mokotowie, następnie ZOO oraz Stare Miasto. Na Placu Trzech Krzyży pod Instytutem Głuchoniemych przy pomniku Głuchych Żołnierzy Powstania Warszawskiego złożono hołd niesłyszącym żołnierzom Armii Krajowej. Pogoda była wspaniała, humory dopisywały, była to bardzo udana i pouczająca wycieczka.


RAJD IM. WINCENTEGO SOWY

W dniu 19.06.2017 r. młodzież z naszego Ośrodka wzięła udział w III Rajdzie im. Wincentego Sowy pseudonim Vis - żołnierza Narodowych Sił Zbrojnych organizowanego przez Fundację im. Kazimierza Wielkiego. W godzinach rannych grupa dotarła do Janowa Lubelskiego, rajd wyruszył spod obelisku NSZ. Trasa wynosiła kilkanaście kilometrów, odwiedzono miejsca związane z Patronem rajdu – jego dom rodzinny, mogiłę żołnierzy NSZ itp. Wysłuchano prelekcji historyków, zwiedzono wystawę poświęconą Wincentemu Sowie. Uczestnicy mieli też okazję do gry w paintball, strzelania z wiatrówki, złożenia karabinu Kałasznikow, odbycia musztry oraz zjazdu tyrolką. Na zakończenie miał miejsce poczęstunek.


GŁÓWNE MISTRZOSTWA
WOJEWÓDZTWA LUBELSKIEGO
W PŁYWANIU

W dniach 10 - 11.06.2017 na basenie 50-cio metrowym AQUA Lublin dwie nasze uczennice: Julka Dragan i Nina Bęben wystartowały w Głównych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Pływaniu. Dziewczęta zanotowały bardzo dobre wyniki wielokrotnie poprawiając swoje "życiówki", bijąc rekordy Polski niesłyszących. Gratulacje.


BIWAK ZUCHÓW

W dniach 9-11 czerwca 2017 roku 7 LGZ wyjechała na biwak w Góry Świętokrzyskie. Tematem przewodnim były oczywiście dinozaury i neandertalczycy, ale był też czas na zdobywanie szczytów i podziwianie piękna przyrody Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Piątek gromada spędziła w Bałtowie. Zuchy zobaczyły morskie stwory w technologii 3D w Oceanarium. Następnie poznały dinozaury lądowe. Nie zabrakło czasu na lody, plac zabaw, zabawę w archeologów, pamiątki. Na zakończenie wizyty Czarne Stopy wędrowały Żydowskim Jarem, czy wąwozem ze śladami dinozaurów.

Czytaj więcej: 2017 Biwak Góry Świętokrzyskie


WYCIECZKA DO CZARNOLASU

8 czerwca młodzież z Gimnazjum uczestniczyła w wycieczce po Lubelszczyźnie . Celem było poznanie miejsca związanego z życiem Jana Kochanowskiego, czyli Muzeum w Czarnolesie. Ponadto uczniowie odwiedzili piękny gotycki kościół w Zwoleniu, gdzie w podziemiach spoczywa Jan Kochanowski. Na szlaku poznawania naszej małej Ojczyzny młodzież zwiedziła pięknie odrestaurowany położony na skarpie z widokiem na Wisłę kościół w Solcu. Następnym miejscem była jedna z najstarszych parafii Lubelszczyzny (Piotrawin) związana z postacią patrona katedry lubelskiej a także patrona Polski, z Biskupem Stanisławem.

Czytaj więcej: 2017 Wycieczka do Czarnolasu


MISTRZOSTWA LUBLINA KLAS PROFILOWANYCH

7.06.2017 r. na basenie szkoły podstawowej nr 28 nasza uczennica Julia Dragan zanotowała kolejny sukces zdecydownie wygrywając Mistrzostwa Lublina Klas Profilowanych w pływaniu, w kategorii klas szóstych. Brawo Julka.

woda


WYCIECZKA DO WOLI OKRZEJSKIEJ

W dniu 7 czerwca 2017 r. gimnazjaliści wyjechali na wycieczkę do Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej. Uczniowie poznali fakty i ciekawostki z życia pisarza, których nie można przeczytać w podręcznikach. Przypomnieli sobie również wiadomości, które zdobyli w szkole na lekcjach języka polskiego i historii. Następnie odwiedzili grób matki Sienkiewicza na pobliskim cmentarzu i Kopiec Sienkiewicza, który usypano z ziemi ze wszystkich krajów, które pisarz odwiedził. Po południu młodzież odwiedziła Muzeum w Kozłówce, które jest jedną z piękniejszych pereł barokowych z XVIII wieku na Lubelszczyźnie, obejrzała wnętrza, w których zachowały się dębowe parkiety, meble, rzeźby, lustra, porcelana, srebra oraz niezwykła kolekcja malarstwa: portrety rodzinne oraz kopie arcydzieł malarstwa europejskiego, które swego czasu stanowiły wyposażenie pałacu.


WYCIECZKA DO CHEŁMA

W dniu 6 czerwca 2017 r. uczniowie klasy 2a i 2b technikum udali się do Chełma. Odwiedzili tam ducha Bielucha w Zabytkowej Kopalni Kredy. W Muzeum Ziemi Chełmskiej podziwiali wystawy z dziedziny etnografii i archeologii, a następnie bardzo ciekawą wystawę malarską lokalnej artystki Lilianny Michalskiej (rysunek, malarstwo, grafika). W Muzeum zobaczyli również ekspozycję „Życie codzienne, kultura i sztuka ludów Afryki Zachodniej" oraz „Skarby przyrody". Na trasie wycieczki był także Kościół p.w. Rozesłania świętych Aniołów, Bazylika p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny oraz Stare Miasto. Młodzież poznała również lokalizację Polskiego Związku Głuchych w Chełmie. Na zakończenie wszyscy udali się do najlepszej pizzerii w mieście - „Kozak" na przepyszną pizzę.

Copyright © 2013. Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabo Słyszącej im. Jana Pawła II w Lublinie Rights Reserved.