^Do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

7 Lubelska Gromada Zuchów „Czarne Stopy" powstała w październiku 2008 roku. Gromada działa przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabo Słyszącej im. Jana Pawła II w Lublinie. Należy do Hufca „WITRAŻ" Lubelskiej Chorągwi Harcerek".
Zuchy to uczniowie szkoły z terenu województwa lubelskiego mieszkający w internacie.

Gromadę założyły Katarzyna Skalska i Andżelika Szkutnik, wychowawczynie internatu, które w tak zwanym międzyczasie zostały harcerkami i dokształciły się metodycznie.
W 2009 do kadry dołączyła Ewa Mazur. Od 2012 roku w zbiórkach uczestniczy Matylda Sokół-Chmielewska.

Gromada współpracuje z drużyną harcerską „Legion" prowadzoną przez Tomasza Fronczka, do której w konsekwencji przechodzą zuchy po osiągnięciu określonego wieku. Do współpracy z "Czarnymi Stopami" włączyli się również z nauczyciele i wychowawcy internatu Ośrodka oraz Fundacją „Wszyscy Razem". Co najmniej raz w roku członkowie Gromady spotykają się na biwaku z zaprzyjaźnionymi zuchami ze szkół podstawowych w Januszówce i Spiczynie.
Zbiórki odbywają się w Internacie w świetlicy 211, która od dwóch lat jest naszą harcówką.
"Czarne Stopy" są pełne energii i nigdy się nie męczą, wciąż zaskakują pomysłami
i uwielbiają biwaki, tak samo jak ich drużynowa
- Andżelika Szkutnik

 

rok szkolny 2016/2017

rok szkolny 2015/2016

rok szkolny 2014/2015

rok szkolny 2013/2014

 

Gromada Zuchów zakończyła swoją działalność
z końcem roku szkolnego 2017/2018

 

Copyright © 2013. Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabo Słyszącej im. Jana Pawła II w Lublinie Rights Reserved.