^Do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

internat
INTERNAT

Uczniowie naszego Ośrodka mają możliwości zamieszkania
w internacie, który znajduje się w Lublinie, przy ul. Pogodnej 54. To czteropiętrowy kolorowy budynek, po remoncie, bezpieczny i przyjazny, wyposażony w windę. Na pierwszym piętrze znajdują się sypialnie dziewcząt oraz jadalnia, na drugim świetlice, na trzecim są sypialnie chłopców, a na czwartym piętrze pracownie technikum.

Internat tętni życiem szczególnie w godzinach porannych, kiedy wszyscy przygotowują się do zajęć lekcyjnych oraz popołudniowych i wieczornych. Każda grupa ma do swojej dyspozycji świetlicę, służącą do nauki i odpoczynku. Wychowankowie mieszkają w estetycznie urządzonych, wyposażonych w nowe meble sypialniach. Na każdym piętrze są łazienki oraz toalety, oddzielne dla dzieci młodszych i starszych. Wychowankowie mogą również korzystać ze świetlic telewizyjnych, pracowni komputerowej, siłowni, biblioteki, świetlicy kulinarnej.
Wychowankowie mają możliwość uczestniczenia w różnorodnych kołach zainteresowań: krawieckim, informatycznym, rowerowym, tanecznym, teatralnym, plastycznym. Na zainteresowanych czeka również gromada zuchowa, drużyna harcerska, klub sportowy niesłyszących "Spartan" oraz ekologiczno - wędkarski klub "Eko".
Z wychowankami pracuje wykwalifikowana kadra surdopedagogów, która dba o bezpieczeństwo
i wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży. W godzinach popołudniowych realizowane są przez nauczycieli godziny rewalidacji indywidualnej dla dzieci starszych. Priorytetem jest edukacja i rozwój mowy
i umiejętności komunikacyjnych, ale na przyjemności i odpoczynek również jest czas.

W internacie odbywa się dużo różnych uroczystości, dyskotek, imprez takich jak: „Mój Talent", „Festiwal smaków", „Bieg Patrolowy", warsztaty profilaktyczne i edukacyjne, wycieczki rowerowe i inne. Kilkuletnią tradycję mają już przedstawienia „Nauczyciele – Dzieciom" z okazji Dnia Dziecka. Młodzież bierze również udział w różnorodnych zajęciach sportowych. Ostatnio dużą popularnością cieszą się gry planszowe
i logiczne rozwijające spostrzegawczość i refleks.

W internacie działa Samorząd Wychowanków, który czuwa nad przestrzeganiem Regulaminu Wychowanków, organizuje różneego rodzju akcje, imprezy, konkursy np. czystości świetlic i sypialni, czy na najlepiej dyżurująca grupę w jadalni.

Zapraszamy

Copyright © 2013. Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabo Słyszącej im. Jana Pawła II w Lublinie Rights Reserved.