^Do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

KÓŁKO SZACHOWE

kolko szachowe 1W naszym Ośrodku przez dziesiątki lat działa Kółko Szachowe. Niesłyszący szachiści i szachistki zdobywali medale indywidualnie i drużynowo na mistrzostwach Polski i Świata : Bogusław Wójcik, Przemysław Nendkolko szachowe 2zyński, Monika Wilgos, Paweł Mucha, Szymon Skoczylas. Obecnie rywalizują w turniejach razem ze słyszącymi szachistami. Na lekcjach szachów dzieci i młodzież niesłysząca rozwija różne rodzaje pamięci, wyobraźnię, spostrzegawczość, wzbogaca swoje słownictwo, kolko szachowe 5wzmacnia koncentrację i cierpliwość. Ćwiczenia odbywają się na szachownicach stołowych i ściennych, z użyciem zegarów szachowych. W każdym roku szkolnym odbywają się Mistrzostwa Ośrodka w Szachach, a zwycięzcy otrzymują puchary i nagrody.

W kwietniu i w maju 2014 r. niesłyszący szachiści z Koła Szachowego biorą udział w Dzielnicowych Mistrzostwach Lublina pod patronatem Prezydenta Miasta Lublin. Dwóch młodszych szachistów zakwalifikowało się do finałowego turnieju w maju.

KOŁO SZACHOWE ZAKOŃCZYŁO SWOJĄ DZIAŁALNOŚĆ
Z KOŃCEM ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

 

kolko szachowe 4     kolko szachowe 3

 

Copyright © 2013. Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabo Słyszącej im. Jana Pawła II w Lublinie Rights Reserved.