^Do góry
foto1 foto2 foto3 foto4 foto5

EFS kolor poziom Kopiowanie

LUBLIN STAWIA NA ZAWODOWCÓW

plakat

 


KURS AMADEUS

Zakończył się kurs "Amadeus", w którym uczestniczyło 10 uczniów naszego technikum. Kursanci zapoznali się ze światowym systemem dystrybucji i sprzedaży biletów lotniczych. Na zakończenie kursu, 2 czerwca br. odbył się egzamin składający się że 100 pytań w języku angielskim a oceniany będzie w Kanadzie. Czekamy teraz na wyniki i trzymamy kciuki! Kurs odbył się w ramach Projektu „Lublin stawia na zawodowców"


PRACOWNIK MAŁEJ GASTRONOMII Z MODUŁEM ZDOBIENIA STOŁÓW I OBSŁUGĄ KASY FISKALNEJ

12 marca 2019 roku grupa II (sami chłopcy) rozpoczęła kurs z projektu „Lublin stawia na zawodowców – Pracownik małej gastronomii z modułem zdobienia stołów i obsługą kasy fiskalnej". Chłopcy czują się w kuchni jak przysłowiowa „ryba w wodzie", potrafią sprostać najtrudniejszym zadaniom. Przygotowali już sałatkę caprese, ratatouille prowansalskie, racuchy z jabłkami, zupę krem z dyni, krem z soczewicy czerwonej, krem szpinakowo – pomidorowy, sałatkę Cezar, panna cottę z musem malinowym, tiramisu, bułeczki kukurydziane, polędwiczki wieprzowe nadziewane szpinakiem, pierogi po lubelsku, pstrąga pieczonego z ziołami, kurczaka balsamico na sałacie lodowej i wiele innych potraw. Niebawem czeka ich egzamin końcowy!

 


FLORYSTA Z OBSŁUGĄ KASY ISKALNEJ

W ramach projektu "Lublin stawia na zawodowców" od 5 marca jest realizowany kurs dokształcający dla uczennic z technikum „Florysta z obsługą kasy fiskalnej." Kurs trwa 64 godziny i zakończy się w kwietniu. W trakcie kursu uczestniczki poznają podstawy teorii kompozycji, narzędzia i techniki florystyczne, wykonają różne dekoracje z materiału roślinnego i nieroślinnego. W programie między innymi: dekoracje Bożonarodzeniowe, Wielkanocne, wiosenne, bukiety, wianki. Kursantki najbardziej czekają na zajęcia poświecone wykonaniu bukietów ślubnych i biżuterii florystycznej. Całą grupa jest bardzo zmotywowana do działania i skutecznie współpracuje.


PRACOWNIK GASTRONOMII Z MODUŁEM ZDOBIENIA STOŁÓW
I OBSŁUGĄ KASY FISKALNEJ

Od lipca 2018 roku uczniowie naszego technikum biorą udział w projekcie Fundacji Polskiej Akademii Nauk „Lublin stawia na zawodowców". Projekt zapoczątkowany został 3 tygodniowym stażem wakacyjnym w Hotelu „Campanille" w Lublinie, gdzie pod okiem wykwalifikowanego personelu stażyści nabywali niezbędnych umiejętności do pracy w tego rodzaju obiektach, przechodząc przez różne stanowiska – kuchnię, restaurację, bar, służbę pięter. Opiekunem i pośrednikiem pomiędzy pracodawcą, a stażystami był nauczyciel przedmiotu „żywienie turystów". Od listopada 2018 roku uczniowie technikum czynnie uczestniczą w pierwszym kursie, zorganizowanym w ramach projektu, „Pracownik gastronomii z modułem zdobienia stołów i obsługą kasy fiskalnej".

Copyright © 2013. Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy dla Dzieci i Młodzieży Niesłyszącej i Słabo Słyszącej im. Jana Pawła II w Lublinie Rights Reserved.